«Վնասներն աննշան են»․ Իրանի ԱԳՆ-ն՝ Իսրայելի հարվածների մասին
Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ Իսրայելի հարձակման հետ կապված։ Գերատեսչությունը նշել է, որ Իրանի հակաօդային պաշտպանության հաջող հակազդեցության շնորհիվ վնասներն աննշան են և որ Թեհրանն իրեն իրավունք է վերապահում օրինական պաշտպանվելու։
«Դատապարտելով Իսլամական Հանրապետության որոշ ռազմական օբյեկտների վրա Իսրայելի ագրեսիվ գործողությունները՝ Իրանն իրեն պարտավոր է համարում և իրավունք ունի պաշտպանվելու։ Միջադեպի մասշտաբները ներկայումս ճշտվում են։
Իսրայելի ագրեսիան, որը շարունակվում է ԱՄՆ-ի և արևմտյան որոշ երկրների լիակատար ռազմական և քաղաքական աջակցության ստվերում, տարածաշրջանում լարվածության և անկայունության հիմնական պատճառն է։ Իրանն ընդգծում է տարածաշրջանի բոլոր երկրների անհատական ​​և հավաքական պատասխանատվությունը՝ պաշտպանելու տարածաշրջանի խաղաղությունն ու կայունությունը և գնահատում է տարածաշրջանի բոլոր խաղաղասեր երկրներին և մյուս երկրներին, որոնք դատապարտել են Իսրայելիագրեսիվ գործողությունները։
Միջազգային կազմակերպություններին կոչ ենք անում անհապաղ և հրատապ քայլեր ձեռնարկել»,- ասված է հաղորդագրությունում։

"The damages are insignificant." Iran's Foreign Ministry about Israel's strikes
The Ministry of Foreign Affairs of Iran stated Israel's attack. The department noted that the damage was minor due to the successful countermeasures of Iran's air defenses and that Tehran reserved its right to legitimate self-defense.
"Condemning Israel's aggressive actions against some military facilities of the Islamic Republic, Iran considers itself obliged and has the right to defend itself. The scale of the incident is currently being determined.
Israel's aggression, which continues in the shadow of the total military and political support of the United States and some Western countries, is the leading cause of tension and instability in the region. Iran emphasizes the individual and collective responsibility of all countries in the region to protect peace and stability. It appreciates all peace-loving countries in the area and other countries that have condemned Israel's aggressive actions.