Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ հարվածներ է հասցրել Իրանում ռազմական օբյեկտներին՝ հոկտեմբերի 1-ին Իսրայելի վրա հարձակումներին պատասխանի շրջանակում, հայտնում է Jerusalem Post-ը։
Նշվում է, որ Իրանի վրա Իսրայելի հարձակումը սահմանափակվել է ռազմական թիրախներով և չի տարածվել միջուկային կամ նավթային օբյեկտների վրա։ Իսրայելն Իրանի վրա հարձակման ժամանակ օգտագործել է ավելի քան 100 ինքնաթիռ, այդ թվում՝ վերջին F-35 կործանիչը, գրում է Jerusalem Post-ը։ «Ավելի քան 100 ինքնաթիռ, ներառյալ վերջին F-35 գաղտագողի կործանիչը, ներգրավված են եղել երկու հազար կիլոմետր հեռավորության վրա Իրանի վրա հարձակման մեջ», - ասվում է հրապարակման մեջ:
Իրանի հակաօդային պաշտպանության շտաբի հասարակայնության հետ կապերի բաժինն հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «ՀՕՊ ինտեգրված համակարգը հաջողությամբ որսացել և հակազդել է Սիոնիստական ռեժիմի հարձակմանը Թեհրան, Խուզեստան և Իլամ նահանգներում գտնվող ռազմական կենտրոնների վրա»։
Այդ մասին հայտնում է ԻՌՆԱ գործակալությունը։
«Չնայած Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախկին զգուշացումներին հանցավոր և անօրինական Սիոնիստական ռեժիմին զերծ մնալ ցանկացած արկածախնդիր գործողություններից, այս ռեժիմը հարձակվել է զինվորականների վրա Թեհրանի, Խուզեստանի և Իլամի նահանգներում։ Լարված գործողության ընթացքում հարձակումը հաջողությամբ կասեցվել և հետ է մղվել Պաշտպանության Համակարգի կողմից», -ասված է հայտարարության մեջ։

The Israel Defense Forces announced that it struck military facilities in Iran in response to the attacks on Israel on October 1, the Jerusalem Post reports.
It is noted that Israel's attack on Iran was limited to military targets and did not extend to nuclear or oil facilities. Israel used more than 100 aircraft during the attack on Iran, including the latest F-35 fighter, the Jerusalem Post writes. "More than 100 aircraft, including the latest F-35 stealth fighter, were involved in the attack on Iran at a distance of two thousand kilometers," the publication said.
The Public Relations Department of the Air Defense Headquarters of Iran issued a statement saying: "The integrated anti-aircraft system successfully intercepted and countered the Zionist regime's attack on military centers in Tehran, Khuzestan, and Ilam provinces."
IRNA agency informs about it.
"Despite previous warnings by the Islamic Republic of Iran to the criminal and illegal Zionist regime to refrain from any adventurous actions, this regime has attacked military personnel in Tehran, Khuzestan, and Ilam provinces. During the tense operation, the attack was successfully stopped and pushed back by the Defense System," the statement said.