Թուրքիան հրթիռային հարվածներով է պատասխանել Անկարայի ահաբեկչությանը
Թուրքական իշխանությունները հայտարարել են, որ երկրի բանակը հրթիռային հարվածներ է հասցրել հարևան Սիրիայի և Իրաքի տարածքում գտնվող օբյեկտներին, որոնք կապված են քրդական «Քրդստանի աշխատավորական կուսակցություն» խմբավորման հետ․հայտնում է BBC-ն։
Անկարան այդ խմբավորմանն է պատասխանատու համարում չորեքշաբթի օրը Անկարայի մերձակայքում գտնվող ավիատիեզերական ընկերության կենտրոնակայանի վրա տեղի ունեցած հարձակման համար։
Հիշեցնենք՝ ահաբեկչությունից հետո սպանվել է առնվազն հինգ մարդ: Թուրքական ռազմական հրամանատարության հայտարարության համաձայն՝  «Քրդստանի աշխատավորական կուսակցություն» խմբավորման օբյեկտների ուղղությամբ մի շարք հարվածների արդյունքում սպանվել է 59 մարդ, որոնց Անկարայում ահաբեկիչներ են անվանում: Սիրիայի քրդական աշխարհազորայիններն իրենց հերթին հայտնում են, որ երկրի հյուսիսում և Արևելքում թուրքական հարվածների զոհ է դարձել առնվազն 12 խաղաղ բնակիչ:

Turkey responded to Ankara's terrorism with missile strikes
The Turkish authorities have announced that the country's army has launched missile strikes on facilities in neighboring Syria and Iraq, which are linked to the Kurdish "Kurdistan Workers' Party" group, the BBC reports.
Ankara considers that group responsible for the attack on the headquarters of the aerospace company near Ankara on Wednesday.
To remind you, at least five people were killed after the terrorist attack. According to the statement of the Turkish military command, 59 people, whom Ankara calls terrorists, were killed as a result of a series of strikes directed at the facilities of the "Kurdistan Workers' Party" group. The Syrian Kurdish militias, in turn, report that at least 12 civilians have fallen victim to Turkish strikes in the north and east of the country.