«Հարևանները վստահեցրել են՝ թույլ չեն տա Իսրայելին հարձակվել իրենց տարածքից». Արաղչի
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբաս Արաղչին հայտարարել է՝ Իրանի բոլոր հարևան պետությունները հավաստիացրել են, որ թույլ չեն տա Իսրայելին օգտագործել իրենց տարածքն Իրանի դեմ հարձակվելու համար։
«Իրանը տարածաշրջանային խաղացողների այս հավաստիացումները համարում է Թեհրանի նկատմամբ բարեկամության և բարի կամքի դրսևորում, ինչը մենք ընդհանուր առմամբ կցանկանայինք ակնկալել բոլոր բարեկամ և հարևան երկրներից»,-ասել է Արաղչին։
Խոսելով միջուկային ենթակառուցվածքին հարվածելու Իսրայելի սպառնալիքների մասին՝ Արաղչին նշել է, որ մերձավորարևելյան բոլոր երկրները դեմ են Իսրայելի կողմի Իրանի վրա ցանկացած հարձակման, այդ թվում՝ Իրանի միջուկային օբյեկտների վրա։

"The neighbors have assured that they will not allow Israel to attack from their territory." Aragchi
Iran's Foreign Minister Abbas Araghchi has stated that all neighboring states of Iran have assured that they will not allow Israel to use their territory to attack Iran.
"Iran considers these assurances of regional players as a manifestation of friendship and goodwill towards Tehran, which we would generally like to expect from all friendly and neighboring countries," Araghchi said.
Speaking about Israel's threats to attack the nuclear infrastructure, Araghchi noted that all Middle Eastern countries are against any attack by Israel on Iran, including on Iran's nuclear facilities.