«Վրացական երազանքի» 81 պատգամավոր ստորագրել է նախագահի իմպիչմենտի պահանջով փաստաթուղթը
Այսօր Վրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության 81 պատգամավոր ստորագրել է նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի իմպիչմենտի պահանջով փաստաթուղթը։
Խորհրդարանի ընթացակարգային հարցերի և կանոնակարգերի հանձնաժողովի նիստում քննարկվել և հաստատվել է պատգամավորների ստորագրությունների վավերականությունը։
«Վրացական երազանքը» Զուրաբիշվիլիին մեղադրում է Վրաստանի սահմանադրության 52-րդ հոդվածի «Ա» ենթակետը խախտելու մեջ, ըստ որի՝ նախագահն արտաքին հարաբերություններում իր ներկայացուցչական լիազորություններն իրականացնում է կառավարության հետ համաձայնեցմամբ։
Իշխող կուսակցության մեծամասնությունը փորձում է երկրորդ անգամ իմպիչմենտի միջոցով պարտադրել Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հրաժարականը։

81 deputies of "Georgian Dream" signed the document demanding the impeachment of the president
Today, 81 deputies of the ruling "Georgian Dream" party of Georgia signed the document demanding the impeachment of President Salome Zurabishvili.
The validity of the deputies' signatures was discussed and confirmed at the parliamentary committee session on procedural issues and regulations.
"Georgian Dream" accuses Zurabishvili of violating sub-paragraph "A" of Article 52 of the Constitution of Georgia, according to which the president exercises his representative powers in foreign relations in agreement with the government.
Most of the ruling party is trying to force Salome Zurabishvili's resignation through impeachment for the second time.