Իսրայելական բանակը Լիբանանում ոչնչացրել է «Հըզբոլլահի» ստորգետնյա թունելների ցանցը
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է, որ ամբողջությամբ ոչնչացրել է ավելի քան 50 ստորգետնյա թունելներից բաղկացած ցանցը, որն օգտագործվում էր «Հըզբոլլահ»  շարժման Ռադվանի հատուկ ջոկատների կողմից հարավային Լիբանանում։ Իսրայելական բանակն օգտագործել է 100 տոննա պայթուցիկ:
«8-րդ բրիգադի ինժեներական զորքերը, Յահալ ստորաբաժանման և Հյուսիսային հրամանատարության ինժեներական ստորաբաժանման հետ, ոչնչացրեցին թունելի բոլոր ուղիները՝ օգտագործելով ավելի քան 100 տոննա պայթուցիկ։ Ոչնչացվել են սենյակներ, երկարաժամկետ ապրելու պարագաներ, մոտոցիկլետներ և զինամթերք, ինչպես նաև բնակելի տարածք»,- Telegram ալիքում հայտնել է բանակի մամուլի ծառայությունը։
Բացի այդ, Իսրայելի պաշտպանության բանակի տվյալներով, քաղաքացիական շենքերի տակ հայտնաբերված և ավելի ուշ ավերված ավելի քան 50 ստորգետնյա թունելներից բացի, իսրայելական զորքերը հարձակման ժամանակ հայտնաբերել են «Հըզբոլլահի» զենքի պահեստ՝ հարյուրավոր զենքերով և սարքավորումներով: Ավերվել են ստորգետնյա ենթակառուցվածքների չորս օբյեկտներ,  «Հըզբոլլահի»՝ չճշտված թվով մարտիկներ սպանվել են։

The Israeli army destroyed the network of underground tunnels of "Hezbollah" in Lebanon
The Israel Defense Forces (IDF) has announced that it has destroyed a network of more than 50 underground tunnels used by Hezbollah's Radwan special forces in southern Lebanon. The Israeli army used 100 tons of explosives.
"Engineering troops of the 8th Brigade, the Yahal unit, and the Northern Command's engineering unit destroyed all tunnel passages using more than 100 tons of explosives. Rooms, long-term living supplies, motorcycles, and ammunition, as well as living space, were destroyed," the press service of the army said on the Telegram channel.
Additionally, according to the IDF, in addition to more than 50 underground tunnels found under civilian buildings and later destroyed, Israeli forces discovered a Hezbollah weapons depot with hundreds of weapons and equipment during the raid. Four underground infrastructure facilities were damaged, and an unspecified number of Hezbollah fighters were killed.