Թբիլիսիում տեղի է ունենում «Վրաստանն ընտրում է Եվրամիությունը» երթը
Վրաստանում խորհրդարանական ընտրություններից վեց օր առաջ Թբիլիսիում ընթանում է «Վրաստանն ընտրում է Եվրամիությունը» երթը, որին մասնակցում են հազարավոր մարդիկ։
Երկրի եվրոպական կուրսի կողմնակիցները հավաքվել են հինգ վայրերում և երթով շարժվում են դեպի Թբիլիսիի հրապարակ, որտեղ հանրահավաք տեղի կունենա։
«Վրաստանը, որը բաց չի թողնի պատմական շանսը. Վրաստանը, որն ընտրում է միասնությունն ու զարգացումը. Վրաստանը, որը չի դավաճանի իր նախնիներին և ապագա սերունդներին. Վրաստանը, որն ընտրում է ԵՄ-ն ու պայծառ ապագան, պատրաստվում է հոկտեմբերի 20-ին երթ անել։ Վրաստանն ընտրում է Եվրամիությունը»,- ասված է սոցցանցում կազմակերպիչների հրապարակած տեղեկատվության մեջ, հայտնում է Jnews.ge-ն։

За шесть дней до парламентских выборов в Грузии в Тбилиси проходит марш «Грузия выбирает Евросоюз», в котором принимают участие тысячи человек.
Сторонники европейского курса страны собрались в пяти местах и идут маршем к Тбилисской площади, где пройдет митинг.
«Грузия, которая не упустит исторический шанс. Грузия, которая выбирает единство и развитие. Грузия, которая не предаст своих предков и будущих поколений. Грузия, которая выбирает ЕС и светлое будущее, готовится к маршу 20 октября. "Грузия выбирает Евросоюз", - сообщает Jnews.ge в информации, опубликованной организаторами в социальной сети.