«Միգուցե, նա դեռ կապ ունի Մոսկվայի հետ»․ Զուրաբիշվիլին՝ Իվանիշվիլիի մասին
Վրաստան նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին Politico-ի հետ զրույցում խոսել է Վրաստանում կայանալիք ընտրությունների և իր ծրագրերի մասին։ Լրագրողի այն հարցին, թե ինչն է իրեն ամենաշատն անհանգստացնում, նախագահը պատասխանել է. «Որ մենք բաց թողեցինք Եվրամիության հետ բանակցություններ սկսելու առաջին հնարավորությունը»։
Նա նշել է, որ «Վրացական երազանքի» համար դժվար կլինի վերականգնել հարաբերություններն արևմտյան գործընկերների հետ․
«Նրանց համար շատ դժվար կլինի վերսկսել ցանկացած տեսակի հարաբերություն Եվրամիության և ամերիկացի գործընկերների հետ՝ այն հարձակումներից հետո, որոնք նրանք անում են»,-ասել է Զուրաբիշվիլին։
Նա հերթական անգամ քննադատել է «Վրացական երազանքի» հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլիին՝ ասելով․ «Ես չեմ կարող դավադրության տեսությունների մեջ մտնել․․․Հավանաբար, Բիձինա Իվանիշվիլիի կապը Մոսկվայի հետ դեռ կա և ավելի է ամրապնդվում»,-հավելել է Զուրաբիշվիլին։

"Maybe he still has a connection with Moscow." Zurabishvili about Ivanishvili
Georgian President Salome Zurabishvili spoke to Politico about the elections in Georgia and her plans. The president answered the journalist's question about what worries him the most. "We missed the first opportunity to start negotiations with the European Union."
She noted that it would be difficult for the "Georgian Dream" to restore relations with Western partners.
"It will be tough for them to resume any kind of relationship with the European Union and American partners after the attacks they are making," Zurabishvili said.
She again criticized Bidzina Ivanishvili, the founder of "Georgian Dream," saying: "I can't get into conspiracy theories... Probably, Bidzina Ivanishvili's connection with Moscow still exists and is getting stronger," Zurabishvili added.