Իսրայելը հարվածել է Լիբանանի հյուսիսի գյուղերից մեկին․ կա 21 զոհ
Առնվազն 21 մարդ է զոհվել Լիբանանի հյուսիսում իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով․ BBC-ի փոխանցմամբ հայտնել են երկրի իշխանությունները:
Հարվածը հասցվել է Այտու գյուղին, որտեղ հիմնականում քրիստոնյաներ են բնակվում։
Այս վայրը բավականին հեռու է Բեյրութից և այլ տարածքներից, որտեղ իսրայելական բանակը սովորաբար հարվածներ է հասցնում: Դեպքի վայրից ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ հարվածի հետևանքով ամբողջությամբ ավերվել է բնակելի շենք։
Իսրայելը տեղի ունեցածը դեռ չի մեկնաբանել, սակայն երկուշաբթի երկրի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն խոստացել է «շարունակել հարվածներ հասցնել «Հըբոլլահին» ողջ Լիբանանով»:
Նա այս հայտարարությունն արել է Իսրայելի հյուսիսում գտնվող ռազմաբազա կատարած այցի ժամանակ, որտեղ կիրակի օրը «Հըզբոլլահ»–ի անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով զոհվել է չորս իսրայելցի զինվոր, մի քանի տասնյակ վիրավորվել: Սա վերջին մեկ տարվա ընթացքում լիբանանյան խմբավորման կողմից Իսրայելի վրա իրականացված ամենամեծ հարձակումն էր:
Այտա գյուղի բնակիչները լրագրողներին ասել են, որ հարվածից առաջ ոչ մի նախազգուշացում չի եղել, միայն մեկ հզոր պայթյուն:

Israel hit one of the villages in the north of Lebanon; there were 21 victims
According to the BBC, the country's authorities announced at least 21 people were killed as a result of an Israeli airstrike in northern Lebanon.
The attack was delivered to the village of Aytu, where most Christians live.
This location is quite far from Beirut and other areas where the Israeli army usually strikes. According to the information from the scene, a residential building was utterly destroyed due to the impact.
Israel has not yet commented on the incident, but on Monday, the country's Prime Minister Benjamin Netanyahu promised to "continue to strike Hezbollah throughout Lebanon."
He made this statement during a visit to a military base in the north of Israel, where on Sunday, four Israeli soldiers were killed and several dozen wounded as a result of a Hezbollah drone attack. This was the most significant attack carried out by a Lebanese group on Israel in the past year.
Residents of Aita village told reporters that there was no warning before the strike, only one powerful explosion.