Նեթանյահուն Բայդենի վարչակազմին վստահեցրել է՝ չի պատրաստվում հարվածել Իրանի նավթային կամ միջուկային օբյեկտներին
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմին տեղեկացրել է, որ կհարվածի միայն Իրանի ռազմական օբյեկտենրին, այլ ոչ թե նավթային կամ միջուկային օբյեկտներին. գրում է Washington Post-ը։
Թերթը նշում է, որ Նեթանյահուն առաջարկում է ավելի սահմանափակ պատասխան հարված՝ ուղղված լայնածավալ պատերազմի կանխմանը:
Թերթը՝ վկայակոչելով աղբյուրները, գրում է, որ Նեթանյահուն ավելի զուսպ է դարձել, ինչն ազդել է Բայդենի որոշման վրա՝ այն է՝ THAAD հակահրթիռային պաշտպանության համակարգ ուղարկել Իսրայել։

Netanyahu has assured the Biden administration that he has no plans to strike Iran's oil or nuclear facilities
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has informed US President Joe Biden's administration that he will only strike Iran's military facilities, not oil or nuclear facilities. Writes the Washington Post.
The newspaper said Netanyahu proposes a more limited response to prevent a full-scale war.
Citing sources, the newspaper writes that Netanyahu has become more reserved, which influenced Biden's decision to send the THAAD anti-missile defense system to Israel.