«Վրաստանը ղեկավարում է «ռուսական կառավարությունը»». Զուրաբիշվիլի
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարել է, որ երկիրը ղեկավարում է «ռուսական կառավարությունը» և մեղադրել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությանը հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները կեղծելու ցանկության մեջ։
Զուրաբիշվիլին կարծում է, որ «Վրացական երազանք» կուսակցությունը, որն իշխում է 2012 թվականից, քարոզչություն է վարում, որը հիմնված է բևեռացման և ահաբեկման մարտավարության վրա, ինչպես Ռուսաստանում։
«Սրանք սովորական ընտրություններ չեն, այլ ընտրություն եվրոպական ապագայի և ռուսական անցյալի միջև»,-ասել է Զուրաբիշվիլին։
Նրա խոսքով՝ իշխող քաղաքական ուժի գործողությունները հակասում են Վրաստանի եվրաատլանտյան նկրտումներին։
«Վրացական երազանքի» պատգամավորները բազմիցս հայտարարել են, որ նախագահը գործում է ելնելով Արևմուտքի շահերից, աջակցում է արմատական ​​ընդդիմությանը և հանդիսանում է «օտարերկրյա գործակալ» երկրի ներսում։

Президент Грузии Саломе Зурабишвили заявила, что страной управляет «российское правительство», и обвинила правящую партию «Грузинская мечта» в желании сфальсифицировать результаты парламентских выборов 26 октября.
Зурабишвили считает, что партия «Грузинская мечта», находящаяся у власти с 2012 года, проводит кампанию, основанную на тактике поляризации и запугивания, как и в России.
"Это не обычные выборы, а выбор между европейским будущим и российским прошлым", - заявила Зурабишвили.
По ее словам, действия правящей политической силы противоречат евроатлантическим устремлениям Грузии.
Депутаты «Грузинской мечты» неоднократно заявляли, что президент действует в интересах Запада, поддерживает радикальную оппозицию и является «иностранным агентом» внутри страны.