Պուտինը ստորագրել է ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպանի հրաժարականը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպանի հրաժարականը։ Նա նաև ազատվել է Վաշինգտոնում Ամերիկյան պետությունների կազմակերպությունում Ռուսաստանի մշտական դիտորդի պարտականություններից:
Անտոնովն արդեն վերադարձել է Ռուսաստան։ ԱՄՆ-ում Ռուսաստանի նոր դեսպան դեռ չի նշանակվել։
Անտոնովը 69 տարեկան է, ԱՄՆ-ում Ռուսաստանի դեսպանատունը գլխավորել է 2017 թվականից։ Այն մասին, որ նա մոտ ապագայում կարող է ավարտել իր աշխատանքը որպես դեսպան, ԶԼՄ-ները հայտնել էին հուլիսի սկզբին։ Անտոնովը ղեկավարում էր դիվանագիտական առաքելությունը ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի միջև լարված հարաբերությունների ֆոնին։ 2017թ. ԱՄՆ-ն փակեց Սան Ֆրանցիսկոյում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսությունը: 2018թ. Սիեթլում հյուպատոսությունը դադարեցրեց աշխատանքը։ Ռուսական դիվանագիտական առաքելությունների աշխատանքի սահմանափակումները սահմանվել էին ԱՄՆ-ի ներքին գործերին Մոսկվայի միջամտության կասկածների պատճառով։

Путин подписал заявление об отставке посла России в США
Президент России Владимир Путин подписал заявление об отставке посла России в США. Он также был освобожден от обязанностей постоянного наблюдателя от России при Организации американских государств в Вашингтоне.
Антонов уже вернулся в Россию. Новый посол России в США пока не назначен.
Антонову 69 лет, он возглавляет посольство России в США с 2017 года. В начале июля СМИ сообщили, что он может завершить свою работу на посту посла в ближайшее время. Антонов возглавил дипмиссию на фоне обострения отношений между США и Россией. В 2017 году США закрыли генконсульство России в Сан-Франциско. В 2018 году Консульство в Сиэтле приостановило работу. Ограничения на работу российских дипмиссий были установлены из-за подозрений во вмешательстве Москвы во внутренние дела США.