Հարիսը քննադատել է Թրամփին և վիրավորել Պուտինին
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Քամալա Հարիսը քննադատել է իր մրցակից Դոնալդ Թրամփին՝ հղում անելով այն տվյալներին, որոնք նշված են ամերիկացի լրագրող Բոբ Վուդվորթի «Պատերազմ» գրքում։
Հարիսը ռադիոհաղորդավար Հովարդ Սթերնին տված հարցազրույցում վիրավորել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Նախօրեին CNN հեռուստաալիքը հատվածներ է հրապարակել Վուդվորթի գրքից։ Մասնավորապես, գրքում նշվում է Պուտինի հետ Թրամփի աձնական շփումների մասին։ Այսպիսով, Վուդվորթը պնդում է, որ 2020թ․ կորոնավիրուսային համաճարակի ֆոնին Թրամփը Պուտինին սարքավորումներ է ուղարկել անձնական նպատակներով կորոնավիրուսի փորձարկման համար: Ավելի ուշ Հանրապետական կուսակցության շտաբը հայտարարել է, որ գրքում նկարագրված դրվագներից ոչ մեկը չի համապատասխանում իրականությանը։
«Սա ամենավերջին վառ օրինակն է, թե ով է Դոնալդ Թրամփը։ Լինելով ԱՄՆ նախագահ՝ նա գաղտնի կերպով COVID-ի թեստեր է ուղարկել Ռուսաստան՝ մարդասպան բռնապետին՝ անձնական օգտագործման համար», - ասել է Հարիսը։

Кандидат в президенты США Камала Харрис раскритиковала своего соперника Дональда Трампа, ссылаясь на данные, приведенные в книге американского журналиста Боба Вудворта «Война».
Харрис оскорбила президента России Владимира Путина в интервью радиоведущему Говарду Стерну. Ранее телеканал CNN опубликовал отрывки из книги Вудворта. В частности, в книге упоминаются личные контакты Трампа с Путиным. Так, Вудворт утверждает, что в 2020 г. на фоне пандемии коронавируса Трамп отправил Путину оборудование для тестирования на коронавирус в личных целях. Позже штаб Республиканской партии заявил, что ни один из эпизодов, описанных в книге, не соответствует действительности.
«Это последний яркий пример того, кем является Дональд Трамп. Будучи президентом США, он тайно отправлял тесты на Covid в Россию, диктатору-убийце, для личного пользования», — заявила Харрис.