«Մոսկվայի և Երևանի կապերը դինամիկ կերպով զարգանում են»․ Պուտին
Մոսկվայի և Երևանի կապերը դինամիկ կերպով զարգանում են․ Մոսկվայում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ 2024 թվականի արդյունքներով առևտրաշրջանառությունը կարող է հասնել 14-16 մլրդ դոլարի, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ կլինի։
Պուտինը նշել է, որ պլանավորում է երկկողմ բանակցություններ վարել Փաշինյանի հետ ԲՐԻՔՍ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում» «Դա կարող է լինել և՛ օգտակար, և՛ հետաքրքիր։ Այնտեղ երկկողմ ձևաչափով կհանդիպենք և կշփվենք բազմաթիվ գործընկերների հետ»։

"The ties between Moscow and Yerevan are developing dynamically." Putin
Russian President Vladimir Putin said at the meeting with RA Prime Minister Nikol Pashinyan in Moscow that relations between Moscow and Yerevan are developing dynamically.
According to him, the results of 2024 show that the trade turnover can reach 14-16 billion dollars, which will be a record indicator.
Putin stated that he plans to hold bilateral talks with Pashinyan within the framework of the BRICS summit." "It can be both useful and interesting. We will meet there in a bilateral format and communicate with many partners."