«Ուկրաինայում պատերազմը դադարեցնելու մասին Պուտինի հետ երկկողմ բանակցություններ չեն լինի». Հարիս
ԱՄՆ փոխնախագահն ու նախագահի Դեմոկրատական թեկնածու Քամալա Հարիսը բացառել է խաղաղության գործընթացն առանց Կիևի մասնակցության:
«Ուկրաինան պետք է ունենա իր ապագայի հարցում ձայնի իրավունք… Դոնալդ Թրամփը եթե նախագահ լիներ, Պուտինը հիմա նստած կլիներ Կիևում: Եկեք պարզաբանենք այս հարցը: Նա ասում է՝ ես կարող եմ վերջ տալ դրան հենց առաջին օրը: Դա կապիտուլյացիա է», - ասել է Հարիսը CBS News-ին տված հարցազրույցում։
Հարիսը խուսափել է պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք կաջակցի ՆԱՏՕ-ի ընդլայնմանը Ուկրաինայի հաշվին․
«Սրանք հարցեր են, որոնցով կզբաղվենք, երբ դրանք դառնան արդիական։ Առայժմ մենք աջակցում ենք Ուկրաինայի՝ Ռուսաստանի չհրահրված ագրեսիայից պաշտպանվելու կարողությանը», - ասել է նա։

"There will be no bilateral negotiations with Putin on ending the war in Ukraine." Harris
US Vice President and Democratic presidential candidate Kamala Harris ruled out a peace process without the participation of Kyiv.
"Ukraine should have the right to vote on its future... If Donald Trump were president, Putin would be sitting in Kyiv now. Let's get this straight. He says I can end it on the first day. It's a capitulation," Harris said in an interview with CBS News.
Harris avoided answering whether he would support the expansion of NATO at the expense of Ukraine.
"These are issues that we will deal with when they become relevant. For now, we support Ukraine's ability to defend itself against unprovoked Russian aggression," she said.