«Տեսնում ենք Արևմուտքի կողմից պղտոր ջրում ձուկ բռնելու մեծ ցանկություն». Զախարովա
«Պետք է ամեն ինչ անել, որ աշխարհի տարբեր երկրներում տիրող ապակայունացումը չտարածվի մեր տարածաշրջանում». հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Նրա խոսքով՝ Արևմուտքը փորձում է քաոս ստեղծել Անդրկովկասում, և տարածաշրջանի երկրները պետք է պայքարեն այդ փորձերի դեմ․
«Մենք տեսնում ենք հավաքական Արևմուտքի և հենց ՆԱՏՕ-ի բլոկի երկրների կողմից պղտոր ջրում ձուկ բռնելու մեծ ցանկություն, իսկ դրանից առաջ՝ պղտոր ջուրը խառնելը։ Կարծում եմ՝ այդ մասին Բաքվում և տարածաշրջանի այլ երկրներում լավ գիտեն։ Այս փորձերն առաջին անգամ չեն տեղի ունենում»,-ասել է Զախարովան։

«Мы видим большое желание со стороны Запада ловить рыбу в мутной воде». Захарова
«Необходимо сделать все, чтобы дестабилизация, сложившаяся в разных странах мира, не распространилась на наш регион» - заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
По его словам, Запад пытается создать хаос в Закавказье, и страны региона должны бороться с этими попытками.
"Мы видим большое желание со стороны коллективного Запада и стран блока НАТО ловить рыбу в мутной воде, а до этого еще воду взбаламутить. Думаю, об этом хорошо знают в Баку и других странах региона. Такие эксперименты проводятся не впервые", - сказала Захарова.