Իսրայելը հայտարարել է, որ հարվածներ է հասցրել Գազայի հատվածի դպրոցին և մզկիթին
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է, որ հարվածներ է հասցրել Գազայի հատվածի Դեյր ալ-Բալահ քաղաքում գտնվող դպրոցին և մզկիթին, որտեղ, ըստ նրա, գտնվում են պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման հրամանատարական կենտրոնները:
«Վերջերս, Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի ղեկավարությամբ, ճշգրիտ հարված է հասցվել ՀԱՄԱՍ-ի ահաբեկիչներին, որոնք գործում էին հրամանատարական կետում, որը նախկինում դպրոց է եղել Դեյր էլ-Բալահի շրջանում Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի ղեկավարությամբ և Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի հետախուզությունը ճշգրիտ հարված է հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի ահաբեկիչներին, որոնք գործում էին հրամանատարական կետում, որը նախկինում գտնվում էր Դեյր ալ-Բալահի Շուհադ ալ-Աքսա մզկիթում», - ասվում է բանակի հայտարարության մեջ:
Ինչպես հաղորդում է պաղեստինյան Safa գործակալությունը, մզկիթի վրա հարձակման հետևանքով զոհվել է տասներեք անձ, կան բազմաթիվ վիրավորներ։

The Israel Defense Forces (IDF) said it struck a school and a mosque in the Gaza Strip city of Deir al-Balah, where it says the command centers of the Palestinian Hamas movement are located.
"Recently, under the direction of the Israeli Air Force, a precision strike was carried out on Hamas terrorists operating in a command post that used to be a school in the Deir el-Balah area. , which operated from a command post formerly located in the Shuhad al-Aqsa Mosque in Deir al-Balah," the army said in a statement.
As the Palestinian Safa agency reports, as a result of the attack on the mosque, thirteen people were killed, and there are many wounded.