«Ինչպիսի խայտառակություն»․ Նեթանյահուն արձագանքել է Մակրոնի հայտարարությանը
«Արդյո՞ք Իրանը զենքի էմբարգո է սահմանում «Հըզբոլլահի», հութիների, ՀԱՄԱՍ-ի և իր մյուս պրոքսիների նկատմամբ: Իհարկե, ոչ։ Ահաբեկչության այս առանցքը միասնական է»,- հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն՝ անդրադառնալով Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հայտարարությանը։
«Բայց այն երկրները, որոնք ենթադրաբար դեմ են ահաբեկչության այս առանցքին, կոչ են անում Իսրայելի նկատմամբ զենքի էմբարգո սահմանել: Ինչպիսի խայտառակություն։ Ամոթ նրանց»,- ասել է Նեթանյահուն։
Հիշեցնենք, որ Մակրոնը հայտարարել էր, որ անհրաժեշտ է դադարեցնել զենքի մատակարարումը Իսրայելին՝ Գազայի հատվածում պատերազմի համար:

Is Iran imposing an arms embargo on Hezbollah, the Houthis, Hamas, and its other proxies? Of course not. This axis of terrorism is united," Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said, referring to the statement of French President Emmanuel Macron.
"But countries that supposedly oppose this axis of terrorism are calling for an arms embargo on Israel. What a disgrace. Shame on them," Netanyahu said.
Recall that Macron announced that it is necessary to stop the supply of weapons to Israel for the war in the Gaza Strip.