Բեյրութի հարավում ուժեղ պայթյուններ են հնչել
Բեյրութի հարավային ծայրամասում՝ Ռաֆիկ Հարիրիի անվան միջազգային օդանավակայանի շրջանում, լույս ուրբաթ գիշերը մի շարք հզոր պայթյուններ են որոտացել։
«Հըզբոլլահին» մոտ կանգնած աղբյուրները AFP-ին հայտնել են, որ իսրայելական բանակը առնվազն 11 հարված է հասցրել խմբավորման օբյեկտներին․ հայտնում է BBC-ն:
«Իսրայելը 11 անգամ անընդմեջ հարվածներ է հասցրել Հարավային արվարձաններին», — հայտնել է գործակալության զրուցակիցը։ Լիբանանի ազգային լրատվական գործակալությունը հայտարարել է, որ «գրանցվել է ավելի քան 10 անընդմեջ հարված, ինչը դարձել է Բեյրութի հարավային արվարձանների վրա ամենահզոր հարձակումներից մեկը»:
Հարվածներից մռնչյունը լսվել է Բեյրութից դուրս գտնվող լեռնային շրջաններում: Իսրայելի պաշտպանության բանակը չի մեկնաբանել հարվածները, սակայն ավելի վաղ Բեյրութի հարավում խաղաղ բնակիչներին կոչ էր արել տարհանվել: Բեյրութի ուղղությամբ հարվածների թիրախը կարող էր լինել «Հըզբոլլահի» սպանված առաջնորդ Հասան Նասրալլայի զարմիկ Հաշիմ Սաֆի ադ-Դինը:
Նրան անվանել են որպես խմբավորման ղեկավարի պաշտոնում Նասրալլայի հավանական իրավահաջորդ։Արդյոք նա տուժել է հարվածների հետևանքով՝ հայտնի չէ։

Heavy explosions were heard in the south of Beirut
In the Rafik Hariri International Airport area, several powerful explosions thundered on Friday night in the southern outskirts of Beirut.
Sources close to Hezbollah told AFP that the Israeli army carried out at least 11 strikes on the group's facilities. BBC reports.
"Israel has hit the southern suburbs 11 times in a row," said the interlocutor of the agency. Lebanon's National News Agency said "more than 10 consecutive strikes were recorded, making it one of the heaviest attacks on Beirut's southern suburbs."
The roar of the strikes could be heard in the mountainous regions outside Beirut. The Israel Defense Forces did not comment on the strikes but earlier called on civilians in southern Beirut to evacuate. The target of the strikes in the direction of Beirut could be Hashim Safi al-Din, the cousin of the slain leader of Hezbollah, Hassan Nasrallah.
He has been named as a possible successor to Nasrallah as the group's leader. It is not known if he was injured in the strikes.