Սրանով փորձում է քողարկել Հայաստանին տված խոստումների կրկնվող ձախողումները. Ստանոն՝ Բորտնիկովին
Եվրամիության արտաքին քաղաքական ծառայության պաշտոնական ներկայացուցիչ Պետեր Ստանոն արձագանքել է Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության ղեկավար Ալեքսանդր Բորտնիկովի հայտարարությանը։
Պատասխանելով Բորտնիկովի հայտարարությունների վերաբերյալ «Արմենպրես»-ի թղթակցի հարցին՝ Ստանոն նշել է, որ ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության ղեկավարի մեկնաբանությունները նոնսենս են։ «Այս մեկնաբանություններն ամբողջությամբ նոնսենս են, ռուսական ռեժիմին բնորոշ սուտ ու մանիպուլյացիա, որը փորձում է քողարկել Հայաստանին տված խոստումների և նրա նկատմամբ պարտավորությունների կատարման կրկնվող ձախողումները»,- հայտարարել է Ստանոն։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը հայտարարել էր, թե Արևմուտքը «սպառազինությունների արտոնյալ մատակարարումների և անվտանգության երաշխիքների դիմաց ձգտում է Հայաստանին դուրս հանել ՀԱՊԿ-ից»։

Этим он пытается прикрыть неоднократные провалы своих обещаний Армении. Стано Бортникову
Официальный представитель внешнеполитической службы Евросоюза Питер Стано отреагировал на заявление главы ФСБ России Александра Бортникова.
Отвечая на вопрос корреспондента " Арменпресс " о высказываниях Бортникова, Стано отметил, что комментарии главы ФСБ России - нонсенс. "Эти комментарии являются полной ерундой, ложью и манипуляцией, свойственной российскому режиму, который пытается прикрыть неоднократные невыполнения данных Армении обещаний и обязательств перед ней", - заявил Стано.
Напомним , директор ФСБ России Александр Бортников заявил, что Запад "стремится вывести Армению из ОДКБ в обмен на льготные поставки вооружений и гарантии безопасности".