ՆԱՏՕ-ի նոր գլխավոր քարտուղարը Կիևում է
Գլխավոր քարտուղար դառնալուց հետո սա Ռյուտեի առաջին պաշտոնական այցն է Ուկրաինա։ Դաշինքի ղեկավարը հանդիպել է նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ։ Կողմերը բանակցություններ են վարել, մամուլի ասուլիս անցկացրել լրագրողների համար։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 1-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի է ունեցել դաշինքի գլխավոր քարտուղարի լիազորությունների փոխանցման արարողությունը։ Այս պաշտոնում Մարկ Ռյուտեի թեկնածությունը համաձայնեցրել են ՆԱՏՕ-ի անդամ բոլոր 32 երկրները։ Ռյուտեն նախկինում գրեթե 14 տարի զբաղեցրել է Նիդեռլանդների վարչապետի պաշտոնը։

The new NATO Secretary General is in Kyiv
This is Rutte's first official visit to Ukraine after becoming Secretary General. The head of the alliance met with President Vladimir Zelensky. The parties held negotiations and a press conference for journalists.
It should be noted that on October 1, the ceremony of transferring the powers of the alliance secretary-general took place at NATO headquarters. All 32 NATO member states agreed upon Mark Rutte's candidacy for this position. Rutte served as the Netherlands's Prime Minister for almost 14 years.