«Ասեք՝ Ադրբեջանի համար ինչ կարող ենք անել, ու մենք կանենք». Լուկաշենկո
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, թե Մինսկի և Բաքվի հարաբերությունները «միջպետական և անձնական հարաբերությունների լավ միահյուսում են»։
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովի հետ հանդիպմանը Լուկաշենկոն նշել է. «Ասեք՝ ինչ կարող ենք անել Ադրբեջանի համար․ մենք ամեն ինչ կանենք։ Այդպես եղել է մինչև հիմա, այդպես կլինի հետո։ Վստահ եմ, որ Ադրբեջանն էլ մեզ համար կանի այն ամենն, ինչին ունակ է»։
Լուկաշենկոն նաև հավելել է, թե Բելառուսն ու Ադրբեջանը «բարեկամություն չեն անում երրորդ երկրների դեմ, այլ համագործակցում են իրենց ժողովուրդների շահերի համար»։

«Скажите нам, что мы можем сделать для Азербайджана, и мы это сделаем». Лукашенко
Президент Беларуси Александр Лукашенко заявил, что отношения Минска и Баку представляют собой "хорошее переплетение межгосударственных и личных отношений".
Об этом Лукашенко отметил на встрече с премьер-министром Азербайджана Али Асадовым. «Скажите нам, что мы можем сделать для Азербайджана. мы сделаем все. Так было до сих пор, так будет и в будущем. Я уверен, что и Азербайджан сделает для нас все, что может».
Лукашенко также добавил, что Беларусь и Азербайджан "не дружат против третьих стран, а сотрудничают в интересах своих народов".