«Թշնամի կհամարենք` ով իր օդային տարածքը կտրամադրի Իսրայելին». Արաղչի
Իրանական կողմը թշնամի կհամարի ցանկացած պետության, որն իր օդային տարածքը կտրամադրի Իսրայելին․ հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին:
«Մեր հրթիռների ավելի քան 90% -ը հասել է թիրախներին․ չեն որսացել։ Մենք արդեն ասել ենք այլ երկրների ներկայացուցիչներին, որ թշնամի կհամարենք յուրաքանչյուրին, ով իր օդային տարածքը կտրամադրի Իսրայելին։ Բայց հույս ունեմ, որ ոչ ոք նման թույլտվություն չի տա», - Արաղչիի խոսքը մեջբերել է իրանական SNN գործակալությունը։
Արաղչին հայտարարել է, որ իրենց գործողությունները լիովին պաշտպանողական են եղել և պատասխան են հանդիսացել իրանական հողում սիոնիստների ահաբեկչական գործողություններին․
«Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում զինված ուժերին իրենց խիզախ գործողությունների համար, նրանք համապատասխան պատասխան են տվել սիոնիստներին»,- ասել է նախարարը։

Иранская сторона будет считать врагом любую страну, которая предоставит свое воздушное пространство Израилю. Об этом заявил министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи.
"Более 90% наших ракет достигли целей, не были перехвачены. Мы уже сказали представителям других стран, что будем считать врагом любого, кто предоставит свое воздушное пространство Израилю. Но я надеюсь, что такого разрешения никто не даст", - цитирует Арагчи иранское агентство SNN.
Арагчи заявил, что их действия носили полностью оборонительный характер и были ответом на террористические действия сионистов на иранской земле.
"Мы благодарим вооруженные силы за их смелые действия, они дали достойный ответ сионистам", - сказал министр.