Իսրայելական հարվածի հետևանքով Բեյրութում կան զոհեր
Առնվազն վեց մարդ է զոհվել չորեքշաբթի երեկոյան Բեյրութի կենտրոնում իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով․ հայտնում է Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը:
Հաղորդվում է նաև բազմաթիվ վիրավորների մասին։
Իսրայելի պաշտպանության բանակն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ճշգրիտ հարված է հասցրել Բեյրութում «Հըզբոլլահ» խմբավորման օբյեկտին: Ինչպես հայտնում են լիբանանյան աղբյուրները, հարվածի հետևանքով վնասվել է «Հըզբոլլահին» պատկանող բժշկական կենտրոնը:
Լիբանանի մայրաքաղաքում աշխատող BBC-ի թղթակիցները հայտնել են քաղաքի կենտրոնում տեղի ունեցած հզոր պայթյունի մասին: Երեք պայթյուն է որոտացել նաև Բեյրութի հարավում, որին հաջորդել է ևս երկու պայթյուն

There are casualties in Beirut as a result of the Israeli strike
The Ministry of Health of Lebanon reports that at least six people were killed in an Israeli airstrike in the center of Beirut on Wednesday evening.
It is also reported about 11 wounded.
The Israel Defense Forces reported earlier that it had struck a Hezbollah target in Beirut. According to Lebanese sources, the medical center belonging to "Hezbollah" was damaged as a result of the strike.
BBC correspondents working in the Lebanese capital reported a powerful explosion in the city's center. Three explosions also thundered south of Beirut, followed by two more.