«Զելենսկին ԱՄՆ-ում չի հասել իր նպատակներին». WSJ
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ԱՄՆ կատարած այցի ընթացքում չի կարողացել հասնել Վաշինգտոնի աջակցության ավելացմանը. գրում է The Wall Street Journal-ը։
Թերթի տվյալներով՝ Զելենսկին իր, այսպես կոչված, «Հաղթանակի ծրագիրը» ներկայացրել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին, սակայն Բայդենի վարչակազմը թերահավատորեն է վերաբերել ծրագրին և նշել, որ ավելի շատ մանրամասներ են ցանկանում ստանալ։
Թերթը նշում է, որ Զելենսկիի հետ հանդիպմանն ԱՄՆ նախկին նախագահ, նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հնարավոր է համարում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հրադադարի շուրջ պայմանավորվածության շուտափույթ կնքումը։ Զելենսկին, իր հերթին, կարծիք է հայտնել, որ Ուկրաինայում ռազմական գործողությունները չեն ավարտվի մինչև ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները։
«Եվրոպայում և Կիևում պաշտոնատար անձինք մտավախություն ունեն, որ զինադադարի շուրջ պայմանավորվածությունը կհանգեցնի նրան, որ ԱՄՆ-ն կդադարեցնի աջակցությունն Ուկրաինային»,-նշում է WSJ-ն։

"Zelensky did not achieve his goals in the USA." WSJ
The Wall Street Journal writes that Ukrainian President Volodymyr Zelensky was not able to increase Washington's support during his visit to the USA.
According to the newspaper, Zelensky presented his so-called "Victory Plan" to US President Joe Biden. Still, the Biden administration was skeptical of the plan and wanted more details.
The newspaper notes that during the meeting with Zelenskiy, the former president of the USA, presidential candidate Donald Trump stated that he considers it possible to agree on the ceasefire between Russia and Ukraine as soon as possible. Zelensky, for his part, expressed the opinion that the military operations in Ukraine will not end until the US presidential elections.
"Officials in Europe and Kyiv fear that the ceasefire agreement will lead to the US ending support for Ukraine," WSJ notes.