ՌԴ փոխվարչապետը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրան
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը երկուշաբթի պաշտոնական այցով կմեկնի Իրան, որտեղ բանակցություններ կվարի այս երկրի ղեկավարության հետ, հաղորդում է ՌԴ կառավարությունը։
Նախատեսվում է քննարկել ռուս-իրանական համագործակցության ողջ շրջանակն առևտրատնտեսական, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվելու տրանսպորտի, էներգետիկայի, արդյունաբերության և գյուղատնտեսության ոլորտներում համատեղ խոշոր նախագծերին։
Նախատեսված են հանդիպումներ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի և առաջին փոխնախագահ Մոհամմադ Ռեզա Արեֆի հետ։

Премьер-министр России Михаил Мишустин в понедельник отправится с официальным визитом в Иран, где проведет переговоры с руководством страны, сообщает российское правительство.
Планируется обсудить весь комплекс российско-иранского сотрудничества в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Особое внимание будет уделено совместным крупным проектам в сфере транспорта, энергетики, промышленности и сельского хозяйства.
Запланированы встречи с президентом Ирана Масудом Пезешкианом и первым вице-президентом Мохаммедом Резой Арефом.