Իրանի կառավարությունը քայլեր կձեռնարկի սիոնիստների վերջին ոճրագործության դեմ․ Փեզեշքիան
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը դատապարտել է Իսրայելի հարձակումները Բեյրութի վրա։ Ըստ Tasnim լրատվական գործակալության՝ նախագահը հայտարարել է, որ դատապարտում է ուրբաթ օրը Սիոնիստական ​​ռեժիմի հարձակումները Բեյրութի Դահիյա թաղամասի վրա՝ համարելով բացահայտ և անթաքույց պատերազմական հանցագործություն։
«Սա բացահայտ և անթաքույց պատերազմական հանցագործություն է, որը ևս մեկ անգամ բացահայտեց ռեժիմի պետական ​​ահաբեկչության բնույթը։ Պաղեստինի և Լիբանանի ժողովուրդների դեմ Սիոնիստական ​​ռեժիմի հանցագործությունները ապացուցում են, որ այս ռեժիմը ամենամեծ սպառնալիքն է տարածաշրջանային և միջազգային խաղաղության ու անվտանգության համար:
Ակնկալում ենք, որ աշխարհի բոլոր երկրները, հատկապես՝ իսլամական երկրները, խստորեն կդատապարտեն այս հանցագործությունը։ Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Լիբանանի ժողովրդին և կառավարությանը, նահատակների ընտանիքներին։ Կիսում եմ ձեր վիշտը, լիբանանյան դիմադրության սիրելի ու հպարտ ժողովուրդ։ Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությունը քայլեր կձեռնարկի սիոնիստների վերջին ոճրագործության դեմ և միշտ կաջակցի Լիբանանի ժողովրդին ու դիմադրության առանցքին»,- ասել է Փեզեշքիանը։

The government of Iran will take steps against the last crime of the Zionists. Pezeshkian
Iranian President Masoud Pezeshkian condemned Israel's attacks on Beirut. According to Tasnim news agency, the president announced that he condemned the attacks of the Zionist regime on Beirut's Dahiya district on Friday, considering it an open and undisguised war crime.
"This is an open and unconcealed war crime, which once again revealed the nature of the regime's state terrorism. The crimes of the Zionist regime against the people of Palestine and Lebanon prove that this regime is the biggest threat to regional and international peace and security.
We expect that all countries of the world, especially Islamic countries, will strongly condemn this crime. I express my condolences to the people and government of Lebanon and to the families of the martyrs. I share your grief, beloved and proud people of the Lebanese resistance. The government of the Islamic Republic of Iran will take steps against the latest crime of the Zionists and will always support the people of Lebanon and the axis of resistance," said Pezeshkian.