«Ուկրաինան չպետք է տարածք զիջի խաղաղության հասնելու համար». Հարիս
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Քամալա Հարիսը վտանգավոր և անընդունելի է անվանել հանուն Մոսկվայի հետ խաղաղության՝ Ուկրաինայի տարածքները զիջելը։
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ հանդիպմանը Հարիսը քողարկված քննադատությամբ արձագանքել է նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի՝ պատերազմն ավարտելու կոչերին.
«Իմ երկրում կան մարդիկ, որոնք դրա փոխարեն կստիպեն Ուկրաինային հանձնել իր ինքնիշխան տարածքի զգալի մասը և հրաժարվել այլ երկրների հետ հարաբերություններից։ Այդ առաջարկները համընկնում են Պուտինի առաջարկներին։ Եկեք հասկանանք, որ դրանք ոչ թե խաղաղության, այլ կապիտուլյացիայի առաջարկներ են»,-ասել է Հարիսը։

"Ukraine should not give up territory to achieve peace." Harris
US presidential candidate Kamala Harris called it dangerous and unacceptable to cede the territories of Ukraine for the sake of peace with Moscow.
At the meeting with Ukraine's President Volodymyr Zelensky, Harris responded with veiled criticism of presidential candidate Donald Trump's calls to end the war.
"There are people in my country who would instead force Ukraine to hand over a significant part of its sovereign territory and abandon relations with other countries. Those proposals coincide with Putin's proposals. Let's understand that these are not proposals for peace but for capitulation," said Harris.