«Ուկրաինային հետագա աջակցությունը կշարունակվի». Բայդեն
Սպիտակ տունն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հանդիպման մասին գրավոր հայտարարություն է տարածել։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստերի շրջանակներում:
Բայդենն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ի կողմից Ուկրաինային ցուցաբերվող աջակցությունը կշարունակվի։ Բայդենը և Զելենսկին քննարկել են նաև Ուկրաինայի վերականգնման վերաբերյալ ավելի քան 30 երկրների համատեղ հռչակագիրը:
Նույն օրը Պենտագոնը հայտարարել է Ուկրաինային 375 մլն դոլարի օգնության նոր փաթեթ տրամադրելու համար։ Պենտագոնի տեղեկացմամբ՝ Կիև կուղարկվի զգալի քանակությամբ զենք, այդ թվում՝ մարտավարական հրթիռներ, HIMARS հրթիռներ, 155 և 105 միլիմետրանոց զենքեր, ինչպես նաև Javelin հակատանկային համալիրներ:

"Further support to Ukraine will continue." Biden
The White House issued a written statement about the meeting between US President Joe Biden and Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
The meeting took place within the UN General Assembly sessions.
Biden emphasized that the USA's support for Ukraine will continue. Biden and Zelensky also discussed the joint declaration of more than 30 countries on Ukraine's recovery.
The Pentagon announced a new aid package of 375 million dollars to Ukraine on the same day. According to the Pentagon, many weapons will be sent to Kyiv, including tactical missiles, HIMARS missiles, 155- and 105-millimeter guns, and Javelin anti-tank systems.