Բլինքենը վաղը կհանդիպի Միրզոյանի և Բայրամովի հետ. Turan
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը վաղը Նյու Յորքում կհանդիպի Ադրբեջանի և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարների հետ․ այս մասին հայտնում է ադրբեջանական «Թուրան» գործակալությունը՝ հղում անելով իր ամերիկյան աղբյուրներին։
Բլինքենը Միրզոյանի և Բայրամովի հետ կքննարկի բանակցությունների «եզրափակիչ փուլը»:
Նախարարներ Արարատ Միրզոյանը և Ջեյհուն Բայրամովն այս պահին գտնվում են Նյու Յորքում՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի քննարկումներին:
Աղբյուրներն ընդգծել են, որ վաղը սպասվող հանդիպումը կլինի Բլինքենի՝ ԱՄՆ-ում իր ադրբեջանցի և հայ գործընկերների երկրորդ եռակողմ հանդիպումը: Վերջին անգամ գլխավոր դիվանագետները հանդիպել են Վաշինգտոնում՝ ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի ժամանակ։

Blinken will meet with Mirzoyan and Bayramov tomorrow. Turan
US Secretary of State Anthony Blinken will meet with the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia tomorrow in New York, according to the Azerbaijani "Turan" agency, citing American sources.
Blinken will discuss the "final stage" of negotiations with Mirzoyan and Bayramov.
Ministers Ararat Mirzoyan and Jeihun Bayramov will attend the UN General Assembly's discussions in New York.
The sources emphasized that tomorrow will be Blinken's second tripartite meeting with his Azerbaijani and Armenian colleagues in the USA. The last time the chief diplomats met was in Washington during the NATO summit.