«Իսրայելը տարածաշրջանը տանում է դեպի տոտալ պատերազմ». Եգիպտոսի, Հորդանանի և Իրաքի ԱԳ նախարարներ
Եգիպտոսի, Հորդանանի և Իրաքի արտգործնախարարները, Նյու-Յորքում ընթացող ՄԱԿ-ի ԳԱ 79-րդ նստաշրջանի շրջանակներում կայացած հանդիպումից հետո, հայտարարություն են տարածել, որում Իսրայելին մեղադրում են տարածաշրջանը դեպի տոտալ պատերազմ տանելու մեջ։
Երեք նախարարները քննարկել են համագործակցության համատեղ մեխանիզմի հետագա գործողությունները՝ նախապատրաստվելով հաջորդ եռակողմ գագաթնաժողովին, որը կկայանա Կահիրեում։
Հանդիպման ժամանակ կողմերը դատապարտել են Լիբանանի դեմ իսրայելական ագրեսիան և միջազգային հանրությանը կոչ արել՝ ստանձնել պատերազմը դադարեցնելու պատասխանատվությունը։
Ամփոփելով՝ նախարարները նշել են, որ Իսրայելը լիակատար պատասխանատվություն է կրում իրավիճակի վատթարացման համար, ինչը լուրջ հետևանքներ կունենա ողջ տարածաշրջանի համար։

"Israel is leading the region to total war." Foreign Ministers of Egypt, Jordan and Iraq
The foreign ministers of Egypt, Jordan, and Iraq, after the meeting held in New York within the framework of the 79th session of the UN General Assembly, issued a statement accusing Israel of leading the region to a total war.
The three ministers discussed further activities related to the cooperation mechanism in preparation for the next tripartite summit in Cairo.
During the meeting, the parties condemned the Israeli aggression against Lebanon and called on the international community to take responsibility for ending the war.
Summing up, the ministers noted that Israel bears full responsibility for the deterioration of the situation, which will have severe consequences for the entire region.