Լիբանանում զոհերի թիվը հասել է 569-ի
Իսրայելի կողմից Լիբանանի հարավի վրա երկուշաբթի առավոտից սկսված հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 569 մարդու, այդ թվում՝ 50 երեխա։ Հարձակման հետևանքով 1835 մարդ վիրավորվել է: Այս մասին «Ալ-Ջազիրա Մուբաշեր» հեռուստաալիքին հայտնել է Լիբանանի առողջապահության նախարար Ֆիրաս Աբիադը:
«Հեզբոլլահի» դեմ նոր հարձակումը մեծացրել է մտավախությունները, որ Գազայում Իսրայելի և պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորման միջև գրեթե մեկ տարի շարունակվող հակամարտությունը սրվում է և կարող է ապակայունացնել իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում: Մեծ Բրիտանիան կոչ է արել իր քաղաքացիներին լքել Լիբանանը և հայտարարել Է, որ 700 զինծառայող է տեղափոխում Կիպրոս, որպեսզի օգնի իր քաղաքացիներին տարհանվել:

The number of victims in Lebanon has reached 569
As a result of the attack by Israel on the south of Lebanon that started on Monday morning, the number of victims has reached 569 people, including 50 children. As a result of the attack, 1,835 people were injured. Lebanese Minister of Health Firas Abiad informed the "Al-Jazeera Mubasher" TV channel.
The new attack against Hezbollah has raised fears that the nearly year-old conflict in Gaza between Israel and the Palestinian group Hamas is escalating and could destabilize the Middle East. Great Britain has called on its citizens to leave Lebanon and has announced that it is moving 700 troops to Cyprus to help its citizens evacuate.