Անկարան Հայաստանի և Ադրբեջանի երկխոսությունից դրական արդյունքների հույս ունի
Անկարան հույս ունի, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև երկխոսությունը դրական արդյունքներ կտա։ Այս մասին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է ԱՄՆ-ում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանում ունեցած ելույթի ժամանակ։
«Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորումը կազդի նաև Հայաստանի հետ մեր հարաբերությունների վրա։ Թուրքիան աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը։
Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորումը կազդի նաև Հայաստանի հետ Թուրքիայի հարաբերությունների վրա»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը։

Ankara hopes for positive results from the dialogue between Armenia and Azerbaijan
Ankara hopes that the dialogue between Azerbaijan and Armenia will give positive results. Turkish President Recep Tayyip Erdogan announced this during his speech at the 79th session of the United Nations General Assembly in the United States.
"The regulation of relations between Baku and Yerevan will also affect our relations with Armenia. Turkey supports the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
The settlement of relations between Yerevan and Baku will also affect Turkey's relations with Armenia," the Turkish president said.