Կրեմլում մեկնաբանել են ռուսական ագրեսիայի վերաբերյալ Փեզեշքիանի հայտարարությունը
Կրեմլում կարծում են, որ դա Իրանի ինքնիշխան դիրքորոշումն է. հայտարարել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հայտարարությունը։
Նշենք, որ նախօրեին ՄԱԿ-ի ԳԱ նստաշրջանի շրջանակներում Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ Իրանը երբեք հավանություն չի տվել Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի ագրեսիային։
«Դա Իրանի ինքնիշխան դիրքորոշումն է։ Մենք կշարունակենք մեր իրանցի ընկերներին տեղեկացնել մեր դիրքորոշման և այն ամենի մասին, ինչը կապված է Ուկրաինայի շուրջ այս հակամարտության հետ։ Ամենատարբեր ոլորտներում զարգանում է դրական փոխգործակցությունը, և հուսով ենք, որ հետագայում ևս կզարգանա»,-ասել է Պեսկովը։

Кремль считает, что это суверенная позиция Ирана. Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, комментируя заявление президента Ирана Масуда Пезешкиана.
Отметим, что вчера в рамках сессии Генассамблеи ООН Пезешкиан заявил, что Иран никогда не одобрял агрессию России против Украины.
«Это суверенная позиция Ирана. Мы продолжим информировать наших иранских друзей о нашей позиции и обо всем, что связано с этим конфликтом вокруг Украины. Позитивное сотрудничество развивается в различных сферах, и мы надеемся, что оно будет развиваться и в дальнейшем", - сказал Песков.