«Ձեզ օգտագործում են որպես կենդանի վահան»․ Նեթանյահուն դիմել է Լիբանանի ժողովրդին
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն տեսաուղերձ է ձայնագրել՝ լիբանանցիներին կոչ անելով լքել այն տարածքները, որտեղ «Հըզբոլլահ» շարժումը զենք է պահում։ Նա զգուշացրել է, որ այդ վայրերի մոտ լինելը վտանգավոր է:
«Ես ուղերձ ունեմ Լիբանանի ժողովրդին. Իսրայելը պատերազմում է ոչ թե ձեզ հետ, այլ «Հըզբոլլահի», որը շատ երկար ժամանակ օգտագործել է ձեզ որպես կենդանի վահան: Նա հրթիռներ է տեղադրել ձեր կենդանի սենյակներում և ավտոտնակներում: Որպեսզի պաշտպանենք մեր ժողովրդին, պետք է վերացնենք այդ զենքերը»,- ասել է նա:
Լիբանանցիներին վտանգավոր տարածքները լքելու կոչերը հնչում են լիբանանյան տարածքի վրա իսրայելական օդուժի զանգվածային հարվածների ֆոնին:
«Ես ձեզ կոչ եմ անում լրջորեն վերաբերվել այս նախազգուշացմանը: Թույլ մի տվեք, որ «Հըզբոլլահը» վտանգի ենթարկի ձեր և ձեր սիրելիների կյանքը: Թույլ մի տվեք, որ «Հըզբոլլահը» վտանգի ենթարկի Լիբանանը», - ասել է Նեթանյահուն:

"You are being used as a human shield." Netanyahu addressed the people of Lebanon
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu recorded a video message calling on the Lebanese to leave the areas where the Hezbollah movement keeps weapons. He warned that being near these places is dangerous.
"I have a message for the people of Lebanon. Israel is not at war with you but with Hezbollah, which has used you as human shields for far too long. He has placed rockets in your living rooms and garages. To protect our people, we must eliminate these weapons," he said.
The calls for the Lebanese to leave dangerous areas come amid massive Israeli air strikes on Lebanese territory.
"I urge you to take this warning seriously. Don't let Hezbollah put you and your loved ones' lives at risk. Don't let Hezbollah endanger Lebanon," Netanyahu said.