Ուկրաինային ԱՄՆ-ի օգնության փաթեթի չափը կգերազանցի 350 մլն դոլարը
Օգնության փաթեթի չափը, որը ԱՄՆ-ն հաջորդ շաբաթ կարող է տրամադրել Ուկրաինային, կգերազանցի 350 միլիոն դոլարը, հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով երկու ամերիկացի պաշտոնյայի։
«Միացյալ Նահանգները պատրաստում է Ուկրաինային 375 միլիոն դոլար արժողությամբ ռազմական օգնության փաթեթ»,- նշում է գործակալությունը:
Օժանդակության փաթեթը կներառի պարեկային նավեր, լրացուցիչ զինամթերք HIMARS բազմակի հրթիռային համակարգերի համար, 155 և 105 մմ հրետանային զինամթերք, պահեստամասեր և այլ զինատեսակներ, ասել են պաշտոնյաները։
Գործակալության տվյալներով՝ օգնության փաթեթի բովանդակությունն ու չափը կարող են փոխվել առաջիկա օրերին՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի կողմից սպասվող ստորագրությունից առաջ։

The size of the US aid package to Ukraine will exceed 350 million dollars
Reuters reports, citing two American officials, that the size of the aid package that the United States can provide to Ukraine next week will exceed $350 million.
"The United States is preparing a military aid package worth 375 million dollars to Ukraine," the agency notes.
Officials said the aid package will include patrol boats, additional munitions for HIMARS multiple rocket systems, 155mm and 105mm artillery ammunition, spare parts, and other weapons.
According to the agency, the content and size of the aid package may change in the coming days before US President Joe Biden's expected signature.