Իրանը Երևանում առևտրի կենտրոն կբացի
Երևանում կբացվի իրանական առևտրի կենտրոն, որը կդառնա դարպաս դեպի Եվրասիական տնտեսական միություն. գրում է Tasnim-ը։
Որպես արտերկրում Իրանի առաջին և ամենամեծ մշտական ​​առևտրի կենտրոն՝ Հայաստանում իրանական առևտրի կենտրոնը կբացվի հոկտեմբերի 1-ին, Իրանի Առևտրի խթանման կազմակերպության (TPOI) հետ համագործակցությամբ։
Իրանական առևտրի կենտրոնը նախագծվել և մշակվել է Երևանում՝ ավելի քան 1,8 հեկտար մակերեսով հողատարածքում: Կենտրոնի 1 հա մակերեսով ցուցահանդեսային տարածքը ներառում է տարբեր չափերի 107 ցուցատախտակ, որոնք կարող են օգտագործվել արդյունաբերության տարբեր ոլորտների համար, B2B-հանդիպումների համար նախատեսված սենյակ, կոնֆերանսների դահլիճ, բաց տարածք՝ միջոցառումների, փառատոնների անցկացման համար։
Բացի այդ, կենտրոնը կներկայացնի Հայաստանի և ԵԱՏՄ-ի շուկա դուրս գալու ռազմավարությունը՝ մատուցելով ֆինանսական, լոգիստիկ և տրանսպորտային ծառայություններ, իրավաբանական խորհրդատվություն, հարկային և մաքսային ծառայություններ։

Tasnim writes that an Iranian trade center will be opened in Yerevan, which will become a gateway to the Eurasian Economic Union.
The Iran Trade Center in Armenia, Iran's first and largest permanent trade center abroad, will open on October 1 in cooperation with the Trade Promotion Organization of Iran (TPOI).
The Iranian shopping center was designed and developed in Yerevan on more than 1.8 hectares of land. The center's 1-hectare exhibition area includes 107 display boards of various sizes that can be used for multiple industries, a room for B2B meetings, a conference hall, and an open space for holding events and festivals.
In addition, the center will present its strategy for entering the Armenian and EAEU markets, providing financial, logistics, and transport services, legal advice, and tax and customs services.