Զելենսկին Բլինքենին է փոխանցել հեռահար հրթիռների կիրառման պլանը
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին է փոխանցել Ռուսաստանին հարվածելու համար հեռահար հրթիռների կիրառման պլանն ու հնարավոր թիրախների ցանկը։
ABC-ի տեղեկացմամբ՝ Բլինքենի և ուկրաինացի պաշտոնյաների հանդիպման արդյունքներով Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից ՌԴ տարածքում ամերիկյան հեռահար զենքի օգտագործման վերաբերյալ որոշում չի կայացվել:
Նախօրեին Բլինքենն ու ՄԹ ԱԳ նախարար Դևիդ Լամին այցելել են Ուկրաինա։
Bloomberg-ը հայտնել է, որ ԱՄՆ-ում պահանջել են Ուկրաինայի ղեկավարությունից մանրամասն ներկայացնել Ռուսաստանի տարածքի խորքում հարվածների ռազմավարությունը՝ նախքան արևմտյան զենքի օգտագործման սահմանափակումները հանելը:

Zelensky conveyed the plan for the use of long-range missiles to Blinken
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has handed over to US Secretary of State Anthony Blinken the plan to use long-range missiles to attack Russia and the list of possible targets.
According to ABC, according to the results of the meeting between Blinken and Ukrainian officials, no decision was made regarding the use of American long-range weapons by the armed forces of Ukraine on the territory of the Russian Federation.
Yesterday, Blinken and UK Foreign Minister David Lamy visited Ukraine.
Bloomberg reported that the United States has demanded that Ukraine's leadership detail its strategy for striking deep into Russian territory before lifting restrictions on the use of Western weapons.