ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին կփոխանցի Կիևին ռուսական տարածքի խորքերը հարվածելու համար հեռահար հրթիռներ օգտագործելու թույլտվություն տալու վերաբերյալ քննարկումների արդյունքները։
«Մենք քննարկել ենք հեռահար զենքով հարձակումները, ինչպես նաև մի շարք այլ հարցեր, և ինչպես սկզբում ասացի, ես պատրաստվում եմ շարունակել այս քննարկումը Վաշինգտոնում, որպեսզի նախագահին զեկուցեմ իմ լսածի մասին», - ասել է պետքարտուղարը՝ Մեծ Բրիտանիայի և Ուկրաինայի գործընկերների հետ հանդիպումներից հետո։
Ավելի վաղ բրիտանական Financial Times-ը հաղորդել էր, որ Բայդենի կառավարությունում պառակտում կա Կիևին ռուսական տարածքի խորքում հարվածներ հասցնելու հնարավոր թույլտվության հարցում։

Blinken will report to Biden on the results of negotiations on long-range strikes against Russia
US Secretary of State Anthony Blinken announced that he would convey to US President Joe Biden the results of discussions on allowing Kyiv to use long-range missiles to strike deep into Russian territory.
"We've discussed long-range weapons attacks, as well as several other issues, and as I said at the beginning, I'm going to continue this discussion in Washington to report back to the president on what I've heard," the secretary of state said after meetings with her UK and Ukrainian counterparts.
The British Financial Times they were reported that the Biden government was split on whether to allow Kyiv to strike deep into Russian territory.