Մոնղոլիայի իշխանությունները պարզաբանել են՝ ինչու են հրաժարվում ձերբակալել Պուտինին
Մոնղոլիայի կառավարության անանուն ներկայացուցիչը Politico թերթի հետ զրույցում պարզաբանել է՝ ինչու է երկիրը հրաժարվում ձերբակալել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։
Նրա խոսքով՝ Մոնղոլիան նավթամթերքի 95%-ը և էլեկտրաէներգիայի ավելի քան 20%-ը ներմուծում է հարևան երկրներից, և այդ մատակարարումները վճռորոշ դեր ունեն երկրի գոյությունը պահպանելու համար։
Բացի այդ, նա նշել է, որ Մոնղոլիան միշտ չեզոք քաղաքականություն է վարել դիվանագիտական բոլոր հարաբերություններում։
Ավելի վաղ Politico-ն գրել էր, որ Միջազգային քրեական դատարանը չի կարողանա պատժել Մոնղոլիային, եթե վերջինս հրաժարվի ձերբակալել Վլադիմիր Պուտինին։

An anonymous representative of the Mongolian government clarified in a conversation with the Politico newspaper why the country refuses to arrest Russian President Vladimir Putin.
According to him, Mongolia imports 95% of its oil products and more than 20% of its electricity from neighboring countries, and these supplies play a crucial role in maintaining the country's existence.
In addition, he noted that Mongolia has always pursued a neutral policy in all diplomatic relations.
Earlier, Politico wrote that the International Criminal Court would not be able to punish Mongolia if the latter refused to arrest Vladimir Putin.