«Նեթանյահուն բավարար ջանք չի գործադրում». Բայդեն
Գազայում ահաբեկիչների կողմից 6 պատանդների սպանությունից հետո ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Մենք շատ մոտ ենք համաձայնությանը, բայց չեմ կարծում, որ Նեթանյահուն բավարար ջանք է գործադրում»,-Reuters-ը մեջբերում է Բայդենի խոսքը։
Ավելի վաղ The Washington Post-ը հայտնել էր, որ ԱՄՆ-ն կարող է հրաժարվել Գազայում հրադադարի շուրջ բանակցությունները գլխավորելուց, եթե կողմերը վերջնական համաձայնության չգան։
Նեթանյահուն պնդում է՝ Իսրայելը պետք է պահպանի միջանցքների վերահսկողությունը, սակայն ՀԱՄԱՍ-ը պահանջում է Գազայից իսրայելական զորքերի ամբողջական դուրսբերում:

"Netanyahu is not making enough effort." Biden
After the killing of 6 hostages by terrorists in Gaza, US President Joe Biden made a statement in which, in particular, it is said:
"We are very close to an agreement, but I don't think Netanyahu is making enough effort," Reuters quoted Biden as saying.
Earlier, The Washington Post reported that the US may refuse to lead negotiations on a cease-fire in Gaza if the parties do not reach a final agreement.
Netanyahu insists Israel must retain control of the corridors, but Hamas demands a complete withdrawal of Israeli troops from Gaza.