«Իրանն առաջիկա ժամերին Իսրայելին պատասխան տալու որոշում կարող է կայացնել»․ Աբբաս
Իրանն առաջիկա ժամերին Իսրայելին պատասխան տալու որոշում կարող է կայացնել, այս մասին TACC-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբբասը։
«Որոշումը կարող է կայացվել առաջիկա մի քանի օրերի ընթացքում կամ նույնիսկ մոտակա մի քանի ժամվա ընթացքում։ Առաջին հերթին՝ մենք որպես պաղեստինցիներ դեմ ենք պատերազմին, մենք պաշտոնապես հայտարարեցինք, որ դեմ ենք խաղաղ բնակիչների, կանանց, երեխաների սպանություններին։
Մենք դեռ չենք կարող կանխատեսել, թե ինչ կլինի, բայց կարող ենք հուսալ, որ չի լինի էսկալացիա, չի լինի պատերազմ, որի հետևանքները դժվար է գնահատել»,- նշել է Աբբասը։

"Iran may decide to respond to Israel in the coming hours." Abbas
Iran may decide to respond to Israel in the coming hours, Palestinian President Mahmoud Abbas said in an interview with TACC.
"The decision can be made in the next few days or even in the next few hours. First of all, we, as Palestinians, are against the war; we officially announced that we are against the killing of civilians, women, and children.
We still cannot predict what will happen, but we can hope that there will be no escalation and no war, the consequences of which are difficult to assess," Abbas said.