Իրանի նախագահը ներկայացրել է ԱԳ և պաշտպանության նախարարների թեկնածուներին
Իրանի նոր նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը առաջարկել է Աբբաս Արաղչիի և Ազիզ Նասիրզադեի թեկնածությունները համապատասխանաբար արտգործնախարարի և պաշտպանության նախարարի պաշտոններում։ Այս մասին հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը։
2017-ից 2021 թվականներին Արաղչին աշխատել է որպես արտաքին գործերի փոխնախարար Հասան Ռոհանիի երկրորդ կառավարությունում։ Արաղչին երկար ժամանակ գլխավորում էր իրանական պատվիրակությունը միջուկային գործարքի շուրջ բանակցություններում։
Գեներալ-մայոր Նասիրզադեն ներկայումս զբաղեցնում է Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը։

Новый президент Ирана Масуд Пезешкиан предложил кандидатуры Аббаса Арагчи и Азиза Насирзаде на должности министра иностранных дел и министра обороны соответственно. Об этом сообщила пресс-служба президента.
С 2017 по 2021 год Арагчи работал заместителем министра иностранных дел во втором правительстве Хасана Рухани. Арагчи долгое время возглавлял иранскую делегацию на переговорах по ядерной сделке.
Генерал-майор Насирзаде в настоящее время занимает должность первого заместителя начальника Генерального штаба ВС Ирана.