«Ուկրաինան չի զգուշացրել Կուրսկում գործողությունների մասին, բայց իրենք են որոշում կայացնողը». Միլլեր
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի խոսնակ Մեթյու Միլլերը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն Ուկրաինայից նախազգուշացումներ չի ստացել Ռուսաստանի Կուրսկի մարզում որևէ գործողության մասին։ Միլլերը հաստատել է, որ ԱՄՆ-ն չի նախազգուշացվել ռուսական տարածքների վրա հնարավոր գործողությունների մասին։
«Սա պատերազմ է, որը նրանք մղում են, մենք նրանց գործիքներ ենք տրամադրում, խորհուրդ ենք տալիս: Բայց երբ խոսքը վերաբերում է ամենօրյա մարտավարության, ամենօրյա գործողությունների մասին, մենք երբեմն շփվում ենք նրանց հետ, երբեմն ոչ։ Եվ տեղին է, որ իրենք որոշումներ կայացնեն»,- նշել է նա։

"Ukraine did not warn about the actions in Kursk, but they are the ones who make the decision." Miller
Matthew Miller, the spokesperson of the US State Department, stated that the US did not receive any warnings from Ukraine about any action in the Kursk region of Russia. Miller confirmed that the US was not warned about possible actions on Russian territories.
"This is a war they are waging; we provide them with tools and advise them. But when it comes to daily tactics and operations, sometimes we communicate with them. And it is appropriate that they make decisions themselves," he noted.