Իսրայելը պատասխանել է ֆուտբոլի դաշտում 12 դեռահասների սպանությանը
Իսրայելը հայտնել է Լիբանանում «Հեզբոլլահ» շարժման օբյեկտներին ավիահարվածներ հասցնելու մասին։ Սա ի պատասխան հրթիռային հարձակման, որի հետևանքով Իսրայելի կողմից գրավված Գոլանի բարձունքներում ֆուտբոլային դաշտում 12 դեռահաս և երիտասարդ է զոհվել: Իսրայելի իշխանությունների տվյալներով՝ մահացածները 10-20 տարեկան էին։
Իսրայելի կառավարությունը Մաջդալ Շամս շրջանում ֆուտբոլային դաշտում մարդկանց մահվան պատասխանատվությունը դրել է լիբանանյան շիա ռազմականացված «Հեզբոլլահ»շարժման վրա: Կիրակի գիշերը Իսրայելի պաշտպանության բանակի՝ ՑԱԽԱԼ–ի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ իսրայելական օդուժը հարվածներ է հասցրել Լիբանանի տարածքի խորքում գտնվող «Հեզբոլլահի» օբյեկտներին: Դեռևս պարզ չէ, թե ինչ հետևանքներ կարող են ունենալ այդ հարվածները։ Մինչդեռ «Հեզբոլլահի» մեդիա գրասենյակի ղեկավար Մոհամադ Աֆիֆը հերքել է իրենց կապը Իսրայելի հյուսիսում Մաջդալ Շամսում տեղի ունեցած միջադեպի հետ։

Israel responded to the killing of 12 teenagers on the soccer field
Israel has announced airstrikes on Hezbollah targets in Lebanon. This is in response to a rocket attack, as a result of which 12 teenagers and young men were killed on a soccer field in the Israeli-occupied Golan Heights: according to the Israeli authorities, the dead were 10-20 years old.
The Israeli government has blamed the death of people on a football field in the Majdal Shams area on the Lebanese Shia paramilitary Hezbollah movement: On Sunday night, the Israel Defense Forces' Tsakhal press service reported that the Israeli air force had struck Hezbollah facilities deep in Lebanese territory: It is still not clear what consequences these strikes may have. Meanwhile, the head of the "Hezbollah" media office, Mohammad Afif, denied their connection with the incident that took place in Majdal Shams in the north of Israel.