Ադրբեջանի ՊՆ սպառնացել է Հայաստանին
Ադրբեջանի ՊՆ արձագանքել է հայ-ամերիկյան զորավարժություններին, մեղադրանքներ հնչեցրել ու սպառնացել Հայաստանին։
«ԱՄՆ կողմից Հայաստանում անցկացված զորավարժությունները, Ֆրանսիայի կողմից Հայաստանին մահաբեր զենքով զինելը և Եվրոպական միության կողմից Հայաստանին նախնական փուլում խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի քողի տակ տասը միլիոն եվրոյի չափով ռազմական օգնություն ցուցաբերելը ոգեշնչում են օկուպացիոն Հայաստանին նման սադրանքներ իրականացնելու և վկայում են Ադրբեջանի դեմ հերթական պատերազմին նախապատրաստվելու մասին», -ասվում է հայտարարության մեջ։
«Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ զգուշացնում է Հայաստանին և նրա հովանավորներին, որ նրանք պետք է զերծ մնան Հարավային Կովկասում պատերազմի նոր օջախ ստեղծելու մտադրությունից: Եթե մեր երկրի դեմ նման սադրիչ գործողությունները չդադարեցվեն, ապա համապատասխան պատասխան միջոցներ կձեռնարկվեն ինքնապաշտպանության նպատակով՝ օգտագործելով Ադրբեջանի  զինված ուժերի զինանոցում առկա բոլոր միջոցները», - նշվում է տեղեկատվության մեջ։

The Ministry of Defense of Azerbaijan threatened Armenia
The Ministry of Defense of Azerbaijan reacted to the Armenian-Azerbaijani military exercises, made accusations, and threatened Armenia.
"The exercises conducted by the USA in Armenia, the arming of Armenia with deadly weapons by France, and the provision of ten million euros of military aid by the European Union to Armenia in the initial stage under the guise of the European Peace Fund, inspire occupying Armenia to carry out such provocations and indicate preparations for another war against Azerbaijan." - it is said in the statement.
"The Ministry of Defense once again warns Armenia and its sponsors that they should refrain from the intention of creating a new hotbed of war in the South Caucasus. Suppose such provocative actions against our country are not stopped. In that case, appropriate retaliatory measures will be taken for self-defense, using all the means available in the Armed Forces of Azerbaijan arsenal," the information states.