Վրաստանը բավականաչափ փորձ ունի, որպեսզի երկիրը չտանի Ուկրաինայի ճանապարհով. Կոբախիձե
Վրաստանը բավականաչափ փորձ ունի, որպեսզի երկիրը չտանի Ուկրաինայի ճանապարհով: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի  Կոբախիձեն:
«Մեր ժողովուրդն առանձնահատուկ փորձ ունի, ինչը, ցավոք, չի ունեցել ուկրաինացի ժողովուրդը, ինչի պատճառով այդ երկիրը հասել է նման ծանր վիճակի»,- հայտարարել է Վրաստանի վարչապետը «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Ավելի վաղ իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Կալաձեն հայտարարել էր, որ Արևմուտքը սկսել է ճնշել Վրաստանին, քանի որ վերջինս չի ցանկանում իր տարածքում երկրորդ ճակատ բացել Ռուսաստանի դեմ:

У Грузии достаточно опыта, чтобы не повести страну по пути Украины. Кобахидзе
У Грузии достаточно опыта, чтобы не повести страну по пути Украины. Об этом заявил премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе.
"У нашего народа есть особый опыт, которого, к сожалению, не было у украинского народа, поэтому эта страна оказалась в столь сложной ситуации", - заявил премьер-министр Грузии в интервью телеканалу "Рустави 2".
Ранее генеральный секретарь правящей партии "Грузинская мечта" Каладзе заявил, что Запад начал оказывать давление на Грузию, поскольку последняя не хочет открывать второй фронт против России на своей территории.