ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը առաջարկել է ԱՄՆ փոխնախագահ Կամալա Հարիսին իր աջակցությունը` բնութագրելով Դեմոկրատական կուսակցության ենթադրյալ նախագահի թեկնածուին որպես «նոր սկիզբ ամերիկյան քաղաքականության համար»:
«Ընտրություններն ապագայի մասին են», - գրել է Քլինթոնը, ով կիրակի օրը պաշտպանել է Հարիսի թեկնածությունը ամուսնու՝ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնի հետ։
«Ահա թե ինչու ես ոգևորված եմ փոխնախագահ Կամալա Հարիսով: Նա ներկայացնում է ամերիկյան քաղաքականության նոր սկիզբը: Նա կարող է հուսադրող, միավորող տեսլական առաջարկել: Նա տաղանդավոր է, փորձառու և պատրաստ լինել նախագահ: Եվ ես գիտեմ, որ նա կարող է հաղթել Դոնալդ Թրամփին», - գրել է Քլինթոնը։

Hillary Clinton called on Harris to fight against Trump
Former USecretary of State Hillary Clinton has offered her support to US Vice President Kamala Harris, describing the presumptive Democratic presidential candidate as "a new beginning for American politics."
"Elections are about the future," wrote Clinton, who supported Harris' candidacy with her husband, former President Bill Clinton, on Sunday.
That's why I'm excited for Vice President Kamala Harris. She represents a new beginning in American politics. She can offer a hopeful, unifying vision. She is talented, experienced and ready to be president. And I know she can beat Donald Trump," Clinton wrote.