Դեմոկրատների ամենամեծ աջակիցներից հոլիվուդյան աստղ Քլունին Հարրիսի հետ է
Հոլիվուդյան աստղ Ջորջ Քլունին երեքշաբթի օրը պաշտպանել է փոխնախագահ Քամալա Հարիսի թեկնածությունը՝ նրան անվանելով «պատմական» թեկնածու Սպիտակ տան ղեկավարի պաշտոնում 2024 թվականի նախագահական մրցավազքից նախագահ Ջո Բայդենի դուրս գալուց հետո:
Հոլիվուդում դեմոկրատների շատ կողմնակիցներ Քլունիին մի տեսակ ուղեցույց են համարում՝ հաշվի առնելով նրա ներգրավվածությունն ու ակտիվությունը: Երբ այս ամսվա սկզբին նա հրապարակեց New York Times-ի մի հոդված, որը կոչ էր անում Բայդենին չգնալ վերընտրության բանավեճի ձախողումից հետո, դա շարժման մի քանի շրջադարձային կետերից մեկն էր, որն ի վերջո ավարտվեց Բայդենի հրաժարականով:
«Նախագահ Բայդենը ցույց տվեց, թե որն է իրական առաջնորդությունը։  Նա կրկին փրկում է ժողովրդավարությունը: Մենք բոլորս ոգևորված ենք ամեն ինչ անելու, որպեսզի աջակցենք փոխնախագահ Հարիսին իր պատմական ձգտման մեջ»,-ասել է Քլունին։

Among the Democrats' biggest supporters is Hollywood star Clooney with Harris
Hollywood star George Clooney on Tuesday backed Vice President Kamala Harris, calling her a "historic" candidate to lead the White House after President Joe Biden dropped out of the 2024 presidential race.
Many Democratic supporters in Hollywood see Clooney as something of a mentor, given his involvement and activism. When he published a New York Times op-ed earlier this month urging Biden not to go after his re-election debate debacle, it was one of several turning points in the movement that ultimately ended with Biden resigning.
"President Biden showed what real leadership is. He saves democracy again. We are all excited to do everything we can to support Vice President Harris in her historic endeavor," Clooney said.