Թրամփն ու որդիները դատարանից խնդրել են չեղարկել 454 մլն դոլարի տուգանքը
Դոնալդ Թրամփի փաստաբանները Նյու Յորքի վերաքննիչ դատարանից խնդրել են չեղարկել 454 միլիոն դոլարի տուգանքի վճիռը քաղաքացիական խարդախության գործով՝ պնդելով, որ դրամական պատիժը հակասահմանադրական է և որ գործի մեծ մասը պետք է արգելված լիներ։
Նախկին նախագահի փաստաբանները նշել են, որ ոչ մի բանկ կամ կոնտրագենտ գումար չի կորցրել վարկերի դիմաց՝ ասելով, որ դատավորը սխալներ է թույլ տվել իր վճիռների մեջ:
Փաստաթղթերը Թրամփի վերջին փորձն են՝ չեղյալ համարելու նահանգային դատավոր Արթուր Էնգորոնի կողմից փետրվարին կայացված 454 միլիոն դոլարի վճիռը, որը վերաբերվում է Թրամփին և նրա երկու որդիներին՝ Դոնալդ Թրամփ Կրտսերին և Էրիկ Թրամփին ու նրանց անշարժ գույքի բիզնեսին։

Трамп и его сыновья попросили суд отменить штраф в $454 миллиона
Адвокаты Дональда Трампа обратились в апелляционный суд Нью-Йорка с просьбой отменить приговор по гражданскому мошенничеству на сумму 454 миллиона долларов, утверждая, что денежное наказание является неконституционным и что большая часть дела должна была быть запрещена.
Адвокаты бывшего президента заявили, что ни один банк или контрагент не потерял деньги по кредитам, заявив, что судья допустил ошибки в своих решениях.
Эти документы являются последней попыткой Трампа отменить решение судьи штата Артура Энгорона на сумму 454 миллиона долларов, вынесенное в феврале против Трампа и двух его сыновей, Дональда Трампа-младшего и Эрика Трампа, а также их бизнеса в сфере недвижимости.